8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

0912-7638852

درخواست مشاوره

اینستاگرام

جستجو
 

حیله جدید کلاهبرداران در ظاهرِِ خریدارِ اتومبیل

علی مسلمی > مقالات  > حیله جدید کلاهبرداران در ظاهرِِ خریدارِ اتومبیل

حیله جدید کلاهبرداران در ظاهرِِ خریدارِ اتومبیل

داستان یک کلاهبرداری را بخوانید:

بهترین وکیل کیفری تهران :کلاهبرداران این روزها از شگردهای متنوع و جدیدی در سرکیسه کردن و گرفتن اموال مردم استفاده می کنند. یکی از فروشندگان خودرو که از او در هنگام فروش ماشینش کلاهبرداری شده این گونه توضیح می دهد:

چند مدت پیش به عبدل آباد مراجعه کردم برای فروش ماشینم. ۲ نفر برای بازدید از ماشین آمدند و بعد گفتند که ماشین رو پسندیده اند و میخواهند بخرند. بر سر مبلغ ۱۳ میلیون به توافق رسیدیم و یکی از آن ها ۱۰ میلیون تومان به حسابم ریخت و خواستند که ماشین رو به پارکینگ ببریم. وانمود می کردند که برای معامله ماشین عجله دارند.

در داخل پارکینگ یکی از آن ها مشغول باز کردن ضبط ماشین شد و دیگری از من خواست همراه او برای نوشتن قولنامه به نمایشگاه ماشین برویم. دقایقی بعد وقتی برگشتیم سمت ماشین. یکی از آنها که پیش ماشین بود مدعی شد که “پلاکت مشخصات ماشین” روی ماشین نیست. همچنین گفت پلاکت مشخصات، همان پلاک کوچیکی هست که مشخصات ماشین روی آن ثبت شده و اگر نباشد تعویض پلاک انجام نمی شود.

بعد از آن با فردی که مدعی بود در مرکز تعویض پلاک کار می‌کند تماس گرفت و گوشی را روی پخش گذاشت و درباره پلاکت مشخصات پرسید که آن فرد گفت پلاکت مشخصات فقط به صاحب ماشین داده می‌شود. آنها سپس مدعی شدند که با توجه به آشنایانی که در مرکز تعویض پلاک دارند، خودشان کار صدور پلاکت مشخصات را انجام می‌دهند و از من خواستند برای انجام این کار وکالت بلاعزل به آنها بدهم. آنها مدعی بودند که اگر معامله را فسخ کنم باید ضرر و زیان بدهم.

نهایتا چون نگران ضرر و زیان بودم رضایت دادم که به آنها وکالت بلاعزل بدهم و بعد از دریافت پلاکت مشخصات به مرکز تعویض پلاک برویم و پس از بنام زدن سند ماشین مابقی پول ماشین را بگیرم. اما آن ها رفتند و کلا دیگر خبری از آن ها نشد. پیگیر که شدم متوجه شدم با وکالت بلاعزلی که از من گرفته اند توانسته اند سند را به نام خود بزنند و دیگر از مابقی پول خبری نیست. آنجا بود که متوجه شدم آنها زمانی که ماشین راا به پارکینگ برده بودیم، پلاکت مشخصات را به راحتی کنده بودند تا با سیاه‌بازی سرم کلاه بگذارند. مرد مالباخته حالا به‌دنبال شکایت از کلاهبرداران است تا شاید آنها دستگیر شوند.

 

بهترین وکیل کیفری تهران

مطالب مرتبط را در سایت علی مسلمی بخوانید:

کلاهبرداری

سرقت

خیانت در امانت

فسخ و انحلال قراردادها

جعل و استفاده از سند مجعول

اختلاس

ارتشاء

چک برگشتی

 

از حقوق خانواده نیز اطلاعات داشته باشید

 

 

وکیل قدرت فراقانونی ندارد؛

اما مانع تضییع حق شما به دلیل نا آگاهی از قوانین و مقررات می شود.


خط ویژه  :  ۰۹۱۲۷۶۳۸۸۵۲
شماره های تماس  :  ۰۲۱۷۷۰۶۲۵۲۳ – ۰۲۱۷۷۳۸۳۵۱۲

 

موسسه حقوقی میلاد عدالت با حضور وکلای زبده در دپارتمان های تخصصی خانواده، کیفری و حقوقی(ملکی، سرقفلی، ثبتی، قراردادها و….) آماده پیگیری پرونده ها و احقاق حقوق شما عزیزان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس